Zbrodnia niedoskonała. 26 lat po zabójstwie policja zatrzymała żonę zabitego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 13:28
Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabójstwo, do którego doszło w 1991 r. w powiecie lwóweckim na Dolnym Śląsku. Na trop sprawców policjanci wpadli, pracując nad inną zbrodnią dokonaną w tej samej okolicy dwa lata później. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Czapski/shutterstock.com

Do zabójstwa, którego zagadkę rozwiązano po latach, doszło w październiku 1991 r. W domu w powiecie lwóweckim został zamordowany 32-letni mężczyzna. Zwłoki znalazła jego żona. Nie znaleziono wówczas sprawców tej zbrodni. 

Jak poinformował rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, na trop sprawców zabójstwa sprzed lat wpadli funkcjonariusze z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

- Wyjaśniali oni inną zbrodnię z 1993 r., która miała miejsce na terenie tego samego powiatu. (...) Ustali przy tej okazji pewne okoliczności, które powiązali z zabójstwem mężczyzny z 1991 r. - poinformował Petrykowski. 

W rezultacie zatrzymano 61–letniego mężczyznę i 55–letnią kobietę. Okazało się, że zatrzymana kobieta to żona mężczyzny, który został zamordowany 26 lat temu, 61-latek to zaś jej obecny partner. Oboje usłyszeli już zarzuty zabójstwa.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak