Strzelanina na poznańskich Jeżycach. Sprawca aresztowany

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 17:27
- Sprawca strzelaniny na poznańskich Jeżycach usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, uszkodzenia samochodu i zniszczenia wyposażenia poczekalni w przychodni zdrowia - poinformował w czwartek mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wawritto/shutterstock.com

Decyzją sądu mężczyzna został też tymczasowo aresztowany. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, w poznańskiej dzielnicy Jeżyce, mężczyzna wybijał szyby w zaparkowanych na ulicy samochodach. Kiedy policja podjęła interwencję, doszło do strzelaniny.

- Podczas interwencji mężczyzna chciał uciec, przeskakując przez bramę na jednym z podwórek. W momencie, kiedy policjanci próbowali go zatrzymać, mężczyzna skoczył na nich, w wyniku czego wszyscy upadli na ziemię. Wtedy też doszło do szarpaniny i podczas próby obezwładnienia mężczyzny zostało uszkodzone zabezpieczenie kabury z pistoletem, który wysunął się i znalazł się w ręce tego mężczyzny. Zanim policjant zdążył odebrać broń, mężczyzna nacisnął na spust i oddał strzały w kierunku ziemi - relacjonował Borowiak.

Sprawca zdarzenia to 39-letni trener personalny. Podczas przeszukania policja zabezpieczyła u niego ok. ćwierć tysiąca różnego rodzaju ampułek i fiolek najprawdopodobniej ze środkami anabolicznymi.

Bezpośrednio po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do jednego z poznańskich szpitali, gdzie przebywał w oddziale toksykologii.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inowrocław: 40-latek strzelał do policjantów. Za mężczyzną wystawiony był Europejski Nakaz Aresztowania

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 16:15
Za strzelającym do policjantów w Inowrocławiu 40-latkiem był wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. Był on poszukiwany m.in. w związku z przestępstwami narkotykowymi i usiłowaniem zabójstwa - powiedziała rzeczniczka komendanta CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.
rozwiń zwiń