Więcej pieniędzy dla strażaków. Szef MSWiA podpisał rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 20:07
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie, które umożliwi przekazanie ponad 81 mln złotych ochotniczym i zakładowym strażom pożarnym. To o 8 mln zł więcej niż w 2016 roku. Pieniądze trafią do jednostek, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie gotowości bojowej jednostek oraz zakup nowego sprzętu. Dzięki nim możliwe będzie nabycie samochodów ratowniczo-gaśniczych, pomp, agregatów oraz innego sprzętu używanego przez strażaków podczas akcji. Pieniądze pozwolą także na dofinansowanie remontów obiektów, w których mieszczą się jednostki OSP.

Kwota zapisana w rozporządzeniu została ustalona na podstawie analizy potrzeb poszczególnych jednostek. Przy rozdziale kwot dla województw uwzględnia się miedzy innymi liczbę OSP będących w systemie oraz ilość wyjazdów, w których biorą one udział. Analizowana jest także liczba mieszkańców i powiatów w województwie.

W Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje 4306 jednostek OSP. W 2016 roku jednostki OSP będące w KSRG brały udział w 205 099 akcjach. Natomiast zakładowe straże pożarne oraz lotniskowe służby ratowniczo-gaśnicze 87 razy wyjeżdżały do działań ratowniczych.

ksem/

Zobacz więcej na temat: POLSKA straż pożarna MSWiA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak do wielkopolskich strażaków: dziękuję wam za zaangażowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 11:24
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podziękował wielkopolskim strażakom za działania po nawałnicy, która przeszła w połowie sierpnia w tym województwie. - Byliście w tym miejscu i czasie, w którym być należało - powiedział w Poznaniu szef MSWiA.
rozwiń zwiń