Państwowe Porty Lotnicze z udziałami w radomskim lotnisku?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 10:29
Radomskie lotnisko cywilne potrzebuje 130 milionów złotych na rozwój i inwestycje. Samorząd, który jest właścicielem portu, szuka pieniędzy i partnera. Zainteresowane zakupem udziałów w spółce jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.
Audio
  • Radomskie lotnisko potrzebuje 130 mln złotych na inwestycje. Relacja Anny Orzeł (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: hxdyl/Shutterstock

Dziś z Radomia można polecieć do Gdańska, Lwowa czy do Pragi. Wcześniej w ofercie były też Wrocław i Berlin. Niestety, brakuje lotów do Wielkiej Brytanii, bo te wymagają modernizacji drogi startowej, a na to - jak mówi prezydent miasta Radosław Witkowski - nie ma pieniędzy.

Potrzebny jest inwestor. Niewykluczone, że będzie to PPL. Prowadzono też rozmowy z firmą z Izraela, ale po wymianie listów intencyjnych, nie doszło do sfinalizowania transakcji. Dotąd samorząd sam finansował projekt, ale to - zdaniem gospodarza miasta - zbyt duże obciążenie dla gminnego budżetu. Bez finansowego wsparcia z zewnątrz nie będzie możliwe np. wyremontowanie pasa, czy wybudowanie potrzebnej płyty postojowej.

Ponad trzy lata temu radomski port lotniczy, jako czternasty w Polsce, otrzymał certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obiekt współużytkowany jest przez wojsko.

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Air Show 2017. Niezwykłe pokazy lotnicze w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 12:55
Prawie 30 tysięcy osób było na radomskim lotnisku w chwili oficjalnego otwarcia Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017. Impreza organizowana jest po raz piętnasty. Gościem jest m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń