Karambol pod Częstochową. Pięć osób rannych, droga krajowa nr 1 zablokowana

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 15:32
Ciężarówka i pięć samochodów osobowych zderzyło się w piątek około południa na drodze krajowej nr 1 w Lubojence pod Częstochową. Jak podała policja, pięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało przewiezionych do szpitala. Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Monika Gruszewicz/shutterstock.com

Jak podała st. asp. Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji, do zdarzenia doszło na remontowanym, zwężonym odcinku DK 1 - w miejscu, gdzie budowana jest autostrada A1. DK 1 - tzw. gierkówka - to przelotowa trasa Katowice-Warszawa.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych (remont) i najechał na tył samochodu osobowego. To z kolei spowodowało falę następnych uderzeń na kolejne samochody osobowe. Łącznie z ciężarówką zderzyło się sześć pojazdów.

Do szpitala przewieziono trzy osoby dorosłe oraz dwoje dzieci. Kaczyńska nie ma jednak informacji o ich stanie zdrowia.

Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana. Na miejscu pracują policjanci. Wyznaczono objazd na drogę krajową nr 91 - na Radomsko. Według Kaczyńskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w najbliższych godzinach.

To drugi w tym tygodniu karambol na DK 1 w okolicach Częstochowy. We wtorek na również remontowanym i zwężonym odcinku drogi w Kościelcu zderzyło się siedem samochodów, w tym dwa ciężarowe. Trzy osoby trafiły do szpitala.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypadek pod Warszawą: autobus zderzył się z samochodem osobowym. Sześć osób rannych

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 12:04
Sześć osób, w tym dwuletnie dziecko, zostało rannych w wypadku autobusu i samochodu osobowego, do którego doszło w Regułach pod Warszawą w Alejach Jerozolimskich. Pas ruchu w stronę Warszawy był zablokowany.
rozwiń zwiń