X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje Jürgen Roth. Niemiecki dziennikarz miał 72 lata

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 15:47
Nie żyje niemiecki dziennikarz śledczy i publicysta Jürgen Roth. W Polsce zasłynął książkami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej pt. "Tajne akta S." i "Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat". Miał 72 lata. - poinformował serwis "The Sofia Globe".
Jurgen Roth
Jurgen Roth Foto: Henryk Plötz/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Jürgen Roth się w 1945 we Frankfurcie nad Menem. Uzyskał małą maturę, a jego wyuczony zawód to spedytor. 

Dziennikarz od 1971 r. publikował książki i kręcił filmy dokumentalne. Uznawany był za jednego z najbardziej znanych dziennikarzy śledczych działających w niemieckim obszarze językowym.

W swoich publikacjach opisywał zagadnienia dotyczące przede wszystkim państwa niemieckiego, ale także innych krajów, jak Turcja i Rosja. Do głównych tematów jego książek należy przestępczość zorganizowana, a ponadto np. powiązania świata polityki i gospodarki (w jednej z nich poruszył sprawę Gazpromu i powiązań z nim niemieckich polityków, m.in. Gerharda Schrödera), handel bronią.

Został członkiem niezależnej organizacji Business Crime Control.

Był autorem książek dotyczących katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r.: pierwsza pt. "Tajne akta S." druga pt. "Spisek, który zmienił świat". 

thesofiaglobe.com/wikipedia/koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak