"21 grudnia polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe w Warszawie"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 17:21
- 21 grudnia w Warszawie odbędą się polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe - poinformowała premier Beata Szydło, która w piątek w Tallinie spotkała się z szefową brytyjskiego rządu Theresą May. Rozmowa szefowych obu rządów dotyczyła m.in. Brexitu.
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło Foto: PAP/Marcin Obara

Premier na konferencji w trakcie szczytu cyfrowego UE w Tallinie nawiązała do swojej wcześniejszej rozmowy z szefową brytyjskiego rządu. Jak mówiła, rozmowa dotyczyła m.in. propozycji dotyczących Brexitu, które May złożyła podczas wystąpienia w ubiegłym tygodniu we Florencji, a także kwestii pracowników delegowanych.

Beata Szydło Była to kontynuacja mojej rozmowy z panią premier z początku tygodnia, gdy rozmawiałyśmy telefonicznie 

- Była to kontynuacja mojej rozmowy z panią premier z początku tygodnia, gdy rozmawiałyśmy telefonicznie - zaznaczyła premier.

Poinformowała, że w czasie spotkania została potwierdzona data konsultacji międzyrządowych - które odbędą się 21 grudnia w Warszawie. Poprzednie polsko-brytyjskie konsultacje odbyły się pod koniec zeszłego roku w Londynie.

W zeszłym tygodniu brytyjska premier wygłosiła we Florencji przemówienie, w którym przedstawiła swoją wizję przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po zaplanowanym na marzec 2019 wyjściu ze Wspólnoty. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Brytania podtrzymuje zobowiązania wojskowe wobec Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 11:36
Wielka Brytania podtrzymuje swoje zobowiązania na rzecz bezpieczeństwa w Europie. Podczas wizyty w Estonii, premier Theresa May oświadczyła, że mimo Brexitu, jej kraj nie zrezygnuje z dotychczasowych zobowiązań na rzecz innych państw. Ta deklaracja jest szczególnie ważna dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski.
rozwiń zwiń