Indonezja: gubernator Bali wzywa do powrotu do domów

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 13:10
Gubernator indonezyjskiej wyspy Bali wezwał do powrotu do domów część osób, które ewakuowały się w związku z ryzykiem wybuchu wulkanu Mount Agung. Chodzi o ludzi, którzy mieszkają poza wytyczoną wokół góry 12-kilometrową strefą bezpośredniego zagrożenia.
Wulkan Mount Agung
Wulkan Mount AgungFoto: PAP/EPA/MADE NAGI

Po tym, jak na wyspie ogłoszono alarm w związku z możliwą erupcją, swoje domy opuściło ponad 140 tysięcy osób. Jednak, jak mówił gubernator I Made Mangku Pastika, część z nich powinna wrócić, bo mogą oni być obciążeniem dla tymczasowych schronisk, które władze przygotowały dla ewakuowanych. Z kolei Sutopo Purwo Nugroho z indonezyjskiej agencji zajmującej się katastrofami naturalnymi powiedział, że ewakuować się muszą tylko mieszkańcy 27 wiosek leżących blisko wulkanu, a pozostali mogą powrócić do swoich miejsc zamieszkania.

Naukowcy monitorują aktywność wulkanu, która nadal jest wysoka, ale stabilna. Indonezyjskie władze zachęcają turystów do przyjeżdżania na Bali, przekonując, że jest to bezpieczne, pod warunkiem, że nie będzie się wchodzić do strefy bezpośredniego zagrożenia.

koz

Zobacz więcej na temat: Azja Bali Indonezja ŚWIAT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak