Śledztwo w sprawie śmierci dziecka. Dwie osoby zatrzymane

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 10:05
Prokuratura Rejonowa w Wieluniu i policja wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny śmierci 3-letniego chłopca z Wieruszowa (Łódzkie). Dziecko zmarło w sobotę w szpitalu, do którego trafiło wcześniej z obrażeniami ciała. W tej sprawie zatrzymano dwie osoby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Grzegorz Czapski

O prowadzonych pod nadzorem wieluńskiej prokuratury policyjnych czynnościach w tej sprawie poinformował w niedzielę rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie asp. sztab. Damian Pawlak.

Damian Pawlak Na zlecenie i pod nadzorem prokuratora wyjaśniane są wszystkie okoliczności, w jaki sposób chłopiec doznał urazów ciała oraz badane są motywy i przyczyny, które mogły doprowadzić do jego śmierci. W sprawie zatrzymano dwie osoby – 23-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę

Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala, do którego - ze względu na poważny stan - zostało przetransportowane w piątek przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. O tym zdarzeniu poinformowano policję. Mimo starań lekarzy trzylatka nie udało się uratować; zmarł w sobotę.

- Na zlecenie i pod nadzorem prokuratora wyjaśniane są wszystkie okoliczności, w jaki sposób chłopiec doznał urazów ciała oraz badane są motywy i przyczyny, które mogły doprowadzić do jego śmierci. W sprawie zatrzymano dwie osoby – 23-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę. Wyjaśniamy, czy te osoby w jakikolwiek sposób przyczyniły się do powstania obrażeń – powiedział asp. sztab. Pawlak.

Nie chciał powiedzieć, kim zatrzymani są dla chłopca. - Z uwagi na dobro śledztwa, na tym etapie nie informujemy o rodzaju zależności między tymi osobami a dzieckiem. Nie podajemy też szczegółów dotyczących urazów u dziecka – wyjaśnił rzecznik.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak