Syria: Państwo Islamskie odbiło z rąk armii miasto al-Karjatajn

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 12:09
Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego (IS) odbili w niedzielę z rąk syryjskiej armii miasto al-Karjatajn, leżące w prowincji Hims, w centralnej części kraju - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.
Flaga tzw. Państwa Islamskiego
Flaga tzw. Państwa IslamskiegoFoto: Shutterstock.com

Organizacja podała, że grupie bojowników IS udało się przedostać do tego miasta, nad którym kontrolę sześć miesięcy temu przejęła syryjska armia. Bojownicy, gdy dostali się do miasta, zaatakowali przebywających tam żołnierzy.

Jednocześnie według Obserwatorium trwają walki między IS i siłami rządowymi na wschodzie prowincji Hims, gdzie dżihadyści ponownie przejęli kontrolę nad dwiema kolejnymi miejscowościami.

Na razie informacji tych nie potwierdziła syryjska armia.

Tzw. Państwo Islamskie straciło ogromną część kontrolowanego wcześniej terytorium Syrii w wyniku równolegle prowadzonych ofensyw - działań wspieranych przez Rosję sił syryjskich oraz sprzymierzonych z USA syryjskich milicji. Poza terenami na pograniczu prowincji Hims i Hama IS kontroluje obecnie jedynie część oblężonej przez Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) Ar-Rakki oraz dolinę Eufratu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Belgia: zatrzymano szefa komórki IS w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 12:16
Belgijskie siły bezpieczeństwa zatrzymały w Zaventem pod Brukselą obywatela Hiszpanii marokańskiego pochodzenia, który był szefem komórki Państwa Islamskiego (IS) rekrutującej i indoktrynującej przyszłych dżihadystów - poinformowało hiszpańskie MSW.
rozwiń zwiń