USA: O.J. Simpson wyszedł z więzienia

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 12:07
Orenthal James Simpson - amerykański futbolista i aktor filmowy - został po dziewięciu latach zwolniony warunkowo z więzienia w Nevadzie. Poinformowała o tym Amerykańska Agencja Prasowa. 
O. J. Simpson
O. J. SimpsonFoto: PAP/EPA/JASON BEAN / RENO GAZETTE-JOURNAL / POOL

W 1994 roku O.J. Simpson został oskarżony o zabicie swojej byłej żony, Nicole Brown, oraz kelnera Rona Goldmana. Został uniewinniony z zarzutu podwójnego morderstwa przez ławę przysięgłych w 1995 roku. Proces był transmitowany przez amerykańskie telewizje i stał się głośny na całym świecie. Po dwóch latach sąd cywilny orzekł odszkodowanie w wysokości 33,5 miliona dolarów dla rodzin zabitych przyjmując, że Simpson pozbawił ich życia. 

W grudniu 2008 roku O.J. Simpson został skazany za napad i porwanie na 33 lata więzienia z możliwością warunkowego zwolnienia po odbyciu co najmniej 9 lat orzeczonej kary. Ze względu na wzorowe zachowanie, sąd zdecydował o skróceniu jego odosobnienia.

70-letni O.J. Simpson karierę sportową zamienił na medialną - został komentatorem sportowym i aktorem. Znany jest z roli policjanta Nordberga z serii filmów komediowych "Naga broń". Simpsonowi poświęcony jest serial „American Crime Story”. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak