Ostatni dzień kampanii "BohaterON - włącz historię!". Powstańcy nie kryją wzruszenia

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 10:06
2 października, 73. rocznica zakończenia walk o stolicę, to ostatni dzień, w którym można wysłać bezpłatną kartkę do powstańców warszawskich. Drugiej edycji kampanii "BohaterOn - włącz historię!" patronuje Polskie Radio. 
Audio
  • Powstańcy nie kryją wzruszenia .Relacja Magdaleny Kowalewskiej (IAR)
Pomnik powstania warszawskiego na placu Krasińskich
Pomnik powstania warszawskiego na placu KrasińskichFoto: Shutterstock

Powstańcy nie kryją wzruszenia z otrzymywanej korespondencji. - Przesłali nam setki listów z gratulacjami i podziękowaniami, byli zdumieni tym, że Polacy z kraju i z zagranicy oddają im hołd - mówi przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON Agnieszka Łesiuk.

- Autorzy pocztówek dziękują powstańcom za walkę o stolicę - wskazuje sanitariuszka i łączniczka Hanna Stadnik. - Odpisywałam, że nie uważamy się za bohaterów, jesteśmy normalnymi osobami, które w czasie, kiedy groziło nam wyniszczenie, stanęły do powstania o wolność narodu - wspomina Hanna Stadnik.

Projekt "BohaterON" zrodził się kilka lat temu w ramach akcji "Kartka dla powstańca", w której dzieci ze szkół przyszpitalnych własnoręcznie wykonywały kartki dla bohaterów Warszawy. W ubiegłorocznej kampanii "BohaterON" Polacy z kraju i z zagranicy wysłali do powstańców około stu tysięcy kartek i listów. Projektowi towarzyszą seminaria dla nauczycieli pokazujące jak wykorzystać aktywne metody nauczania w pracy z młodzieżą oraz skąd czerpać pomysły na realizację ciekawych lekcji historii, a także warsztaty edukacyjne prowadzone w licznych miastach we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Bierze w nich udział 240 szkół. 

Projekt "BohaterON" jest organizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum II Wojny Światowej, Fundacją PZU, Pocztą Polską, Totalizatorem Sportowym, Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Grupą ENERGA, Krajową Spółką Cukrową, Telewizją Polską, Polskim Radiem oraz portalem onet.pl.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rowerzyści na szlaku Batalionu "Zośka". Ulicami Warszawy przejechała Powstańcza Masa Krytyczna

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 19:45
Szlakiem legendarnego Batalionu "Zośka" przejechała w niedzielę 11. Masa Powstańcza. Rowerzyści, wspomagani przez przewodnika, poznali miejsca związane z historią oddziału m.in. "Twierdzę Zośki" przy ul. Okopowej i d. więzienie "Gęsiówka" wyzwolone przez batalion.
rozwiń zwiń