Gdynia: 19 osób poszkodowanych w wypadku miejskiego autobusu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 12:48
19 osób zostało poszkodowanych w wypadku miejskiego autobusu, który w poniedziałek rano przewrócił się na bok w Gdyni na leśnym odcinku ul. Sopockiej. Przewrócony pojazd tarasuje jezdnię. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.
Miejsce wypadku na ul. Sopockiej w Gdyni
Miejsce wypadku na ul. Sopockiej w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Do zdarzenia doszło około godz. 10.20. Wstępnie rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa informował o dwóch osobach ciężko rannych. Najnowsze podane przez niego informacje, potwierdzone także przez rzecznika prasowego gdyńskiej policji Krzysztofa Kuśmierczyka, mówią o 19 poszkodowanych. Osoby te przewieziono do szpitali.

Jak wyjaśnił Płusa, z informacji służb medycznych wynika, że - wbrew wcześniejszym informacjom - wśród poszkodowanych nie ma osób ciężko rannych. - Poszkodowani doznali najczęściej potłuczeń, zadrapań itp. - powiedział Płusa.

Dodał, że ul. Sopocka jest całkowicie zablokowana, a na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.

Kuśmierczyk poinformował, że na miejscu są też prokurator i policjanci, którzy będą ustalać przyczynę wypadku. - W tej chwili nie jest ona jeszcze znana. Kierowca autobusu z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, najechał na przydrożną skarpę i pojazd przewrócił się na bok - powiedział.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świętokrzyskie: siedem osób rannych w wypadku drogowym w Łyczakowie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 21:27
Siedem osób, w tym troje dzieci, ucierpiało w wypadku drogowym w Łyczakowie – poinformował w niedzielę rzecznik świętokrzyskiej policji kom. Kamil Tokarski. Poszkodowani do szpitala zostali przetransportowani dwoma śmigłowcami.
rozwiń zwiń