Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanym liderem sondażu poparcia partii politycznych

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 13:29
Gdyby wybory odbyły się w niedzielę na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 43 proc. wyborców. Na Platformę Obywatelską głos oddałoby 21 proc. respondentów - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez pracownię Kantar TNS dla dziennika "Fakt".
Sejm
SejmFoto: DeZet/shutterstock.com/cc

W porównaniu z badaniem z lipca - Prawo i Sprawiedliwość zyskuje 4 punkty procentowe. Platforma Obywatelska z kolei traci 2 punkty procentowe.

W Sejmie znalazłyby się też ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 13 proc. wyborców (wzrost o 1 pkt proc.), Nowoczesna, na którą zagłosowałoby 7 proc. respondentów (spadek o 4 pkt proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe, które poparłoby 6 proc. badanych (wzrost o 3 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD - na tę partię zagłosowałoby 4 proc. badanych (bez zmian), Razem - 3 proc. (bez zmian) i Partia Wolności – 3 proc. (wzrost o 2 pkt proc.).

Badanie Kantar TNS przeprowadzono w dniach 27-28 września 2017 r. na próbie 1000 respondentów.

mr, TVP Info

Zobacz więcej na temat: sondaż POLSKA polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS z samodzielną większością. Zobacz wyniki najnowszego sondażu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 20:35
Według najnowszego sondażu opublikowanego przez portal DoRzeczy.pl, wybory parlamentarne wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość otrzymując 40,4 procent poparcia.
rozwiń zwiń