Francja: policja zidentyfikowała sprawcę ostatniego zamachu w Marsylii

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 14:41
Zabójca dwóch kobiet w Marsylii pochodził z Tunezji, był notowany przez policję, ale nie figurował w archiwach antyterrorystycznych. Taką informację podał prokurator Paryża Francois Molin.
Audio
  • Tunezyjczyk bez prawa pobytu sprawcą zamachu. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Napastnik rzucił się z nożami na dwie kobiety na dworcu św. Karola w Marsylii
Napastnik rzucił się z nożami na dwie kobiety na dworcu św. Karola w MarsyliiFoto: PAP/EPA/Sebastien Nogier

Terrorysta był wcześniej siedmiokrotnie zatrzymywany przez policję, między innymi za handel narkotykami. Za każdym razem występował pod innym imieniem i nazwiskiem. W Marsylii nie miał przy sobie żadnego paszportu ani innego dowodu tożsamości. Udało się ją ustalić dopiero policji z Lyonu, gdzie ostatnio był przesłuchiwany. Nie miał stałego adresu zamieszkania ani uregulowanej sprawy pobytu we Francji. 

Do zamachu w Marsylii przyznała się organizacja terrorystyczna tak zwanego Państwa Islamskiego. Napastnik rzucił się z nożami na dwie kobiety na dworcu św. Karola w Marsylii. Były kuzynkami. Jedna z nich przyjechała w odwiedziny do drugiej. Na widok patrolu terrorysta ruszył w jego stronę. Żołnierze oddali dwa strzały. Mężczyzna zmarł od kul, które trafiły go w krtań i w głowę.

abi 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: nożownik zabił na dworcu w Marsylii dwie osoby. Krzyczał "Allahu akbar"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 07:43
Dwie młode kobiety zabił w niedzielę nożem przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna, którego zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz - poinformowały władze policyjne. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie (IS).
rozwiń zwiń