Francja: proces wspólnika i brata terrorysty, zabójcy z Tuluzy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 14:51
W Paryżu rozpoczął się proces Abdelkadera Meraha, starszego brata terrorysty z Tuluzy. W marcu 2012 roku Mohamed Merah zabił trzech żołnierzy armii francuskiej, z których jeden był praktykującym muzułmaninem, a potem zamordował nauczyciela w szkole żydowskiej i troje uczniów. 
Audio
  • W marcu 2012 roku Mohamed Merah zabił trzech żołnierzy armii francuskiej, z których jeden był praktykującym muzułmaninem, a potem zamordował nauczyciela w szkole żydowskiej i troje uczniów. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Albert Chennouf-Meyer, ojciec jednej z ofiar Mohammeda Melaha, żołnierza Abela Chennoufa
Albert Chennouf-Meyer, ojciec jednej z ofiar Mohammeda Melaha, żołnierza Abela ChennoufaFoto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Razem z Abdelkaderem Merahem, na ławie oskarżonych zasiadł drugi wspólnik zabójcy. Wyrok ma zapaść na początku listopada. 

35-letni Abdelkader Merah miał wraz ze swoim wspólnikiem dostarczyć bratu skuter, z którego terrorysta strzelał do swoich ofiar, oraz kuloodporną kamizelkę i broń. Mówiąc o oskarżonym, były funkcjonariusz brygady antyterrorystycznej wyraził opinię, że to Abdelkader Merah najprawdopodobniej pomagał swojemu bratu w przygotowaniach logistycznych, co pozwoliło mu na dokonanie serii przerażających zbrodni. 

W procesie udział bierze trzydziestu dwóch adwokatów, reprezentujących dwieście trzydzieści dwie strony cywilne - osoby, które odniosły obrażenia w atakach, bliskich ofiar i działaczy stowarzyszenia ofiar zamachów terrorystycznych.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSW Francji: terroryści z Katalonii byli w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 11:49
Terroryści zamieszani w ubiegłotygodniowe zamachy w Katalonii przez krótki czas przebywali w Paryżu, a powody tego pobytu wciąż są badane. Przyjechali do stolicy Francji niecały tydzień przed atakami - przekazał we wtorek szef francuskiego MSW Gerard Collomb.
rozwiń zwiń