Małopolskie: pijany kierowca zabił kobitę stojącą na przystanku

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 15:18
Do 12 lat więzienia grozi pijanemu kierowcy, który w niedzielę wieczorem w Łabowej koło Nowego Sącza wjechał w stojącą na przystanku autobusowym kobietę. 48-latka zginęła na miejscu. W poniedziałek nowosądecka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Grzegorz Czapski

Rzeczniczka nowosądeckiej policji Iwona Grzebyk-Dulak powiedziała PAP, że po zdarzeniu policja zbadała 36-letniego kierowcę alkomatem. Okazało się, że w organizmie ma on około 1,7 promila alkoholu we krwi. Usłyszał zarzuty spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Został tymczasowo aresztowany. Kobieta osierociła sześcioro dzieci.

Pijany kierowca wiózł w aucie swojego 6-letniego syna. Dziecko trafiło do szpitala, ale lekarze nie stwierdzili u niego poważnych obrażeń. Chłopca zabrała matka.

Zgodnie ze zmienionymi przepisami Kodeksu karnego od czerwca b.r. za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości, kierowca bezwzględnie trafia do więzienia na minimum 2 lata.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kraków: nie żyje 33-letni mężczyzna ugodzony nożem w Nowej Hucie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:26
33-letni mężczyzna został w sobotę późnym wieczorem śmiertelnie raniony w Nowej Hucie w Krakowie. Policja zatrzymała podejrzanego 24-latka – poinformowała Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji. Policja szuka świadków tego tragicznego zdarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź: jest wyrok ws. motorniczego, który zabił trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 15:59
Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał wyrok I instancji w sprawie motorniczego, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował w Łodzi wypadek, w wyniku którego zginęły trzy osoby. Mężczyzna został skazany na 13,5 roku więzienia.
rozwiń zwiń