Sprawa Amber Gold. Zarzut dla teściowej Marcina P.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 15:46
Zarzut prania brudnych pieniędzy pochodzących z oszustwa na szkodę klientów spółki Amber Gold usłyszała Danuta J.-P. - teściowa byłego prezesa spółki - Marcina P. Jest to przestępstwo zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Teściowa Marcina P. w trakcie przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold
Teściowa Marcina P. w trakcie przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber GoldFoto: PAP/Jacek Turczyk

Kobieta została dzisiaj przesłuchana w łódzkiej prokuraturze regionalnej - mówił jej rzecznik, Krzysztof Bukowiecki. Zaznaczył, że Danuta J.-P. nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze: dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Według śledczych Danuta J.-P. użyczyła Katarzynie i Marcinowi P. swojego rachunku bankowego, na który trafiło wynagrodzenie małżeństwa w wysokości ponad miliona dwustu tysięcy złotych. W tym czasie była zatrudniona w tej spółce na podstawie umowy o pracę z wynagrodzeniem 1500 złotych miesięcznie.

Prokuratura Krajowa informuje, że prokuratorzy nie mają wątpliwości, że transakcje dokonywane przez nią miały udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępczego pochodzenia pieniędzy, a także wykrycie, gdzie są przechowywane, ich zajęcie i orzeczenie przepadku.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Amber Gold
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak