Biały Dom: USA obecnie nie zamierzają rozmawiać z Koreą Północną

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 21:32
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa obecnie nie zamierza prowadzić rozmów z Koreą Północną, z wyjątkiem rozmów na temat uwolnienia przetrzymywanych w tym kraju amerykańskich obywateli - oświadczył Biały Dom w poniedziałek.
Biały Dom w Waszyngtonie
Biały Dom w WaszyngtonieFoto: pixabay.com/tpsdave/domena publiczna

- Jasno komunikowaliśmy, że obecnie nie ma dobrego czasu na rozmowy - podkreśliła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. 

- Jedyne rozmowy, jakie miały i mogłyby mieć miejsce, dotyczą sprowadzenia z powrotem do kraju zatrzymanych (w Korei Płn.) Amerykanów - dodała.

Sarah Sanders  Jedyne rozmowy, jakie miały i mogłyby mieć miejsce, dotyczą sprowadzenia z powrotem do kraju zatrzymanych (w Korei Płn.) Amerykanów

W niedzielę Trump napisał na Twitterze, że powiedział sekretarzowi stanu Rexowi Tillersonowi, aby nie tracił czasu na rozmowy z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem. Dzień wcześniej szef amerykańskiej dyplomacji powiedział prasie, że USA utrzymują "kanały komunikacyjne" z Pjongjangiem i "sondują", czy reżim jest zainteresowany włączeniem się w rozmowy o jego programie nuklearnym. 

Po szóstej, największej z dotychczasowych północnokoreańskiej próbie nuklearnej przeprowadzonej 3 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie rozszerzyła sankcje wobec Pjongjangu.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Reakcja świata na kolejną próbę rakietową Korei Płn. "Na stole są wszystkie opcje"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 15:30
Korea Północna przeprowadziła dziś kolejny test rakietowy. Pocisk balistyczny średniego zasięgu przeleciał nad terytorium Japonii, po czym zakończył lot w wodach w pobliżu wyspy Hokkaido. Próba wywołała poważne zaniepokojenie wśród liderów na całym świecie.
rozwiń zwiń