Projekt dekoncentracji mediów: nie ma jeszcze decyzji politycznej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 09:09
- Obiecaliśmy, że projekt w sprawie dekoncentracji mediów będzie jesienią, być może uda się dotrzymać tego terminu - mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, w tej sprawie nie ma jeszcze decyzji politycznej.
Rzecznik rządu Rafał Bochenek
Rzecznik rządu Rafał BochenekFoto: PAP Archiwum/Radek Pietruszka

Pytany w Polsat News, kiedy opinia publiczna pozna konkrety dotyczące ustawy, Rafał Bochenek zaznaczył, że należy jeszcze poczekać. - Obiecaliśmy, że będzie to jesienią, być może uda się tego terminu dotrzymać - zapowiedział.

O tym, że dekoncentracja mediów to jedna z reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca w TV Trwam prezes partii Jarosław Kaczyński. Później wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

W połowie września Radio Zet podało, powołując się na Sellina, że projekt ustawy w sprawie dekoncentracji kapitału w mediach jest już gotowy, czeka tylko na decyzję polityczną. Wiceminister wyraził przekonanie, że nowe prawo nie będzie naruszać unijnych przepisów dotyczących swobodnego przepływu kapitału. W marcu na posiedzeniu komisji kultury, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński informował, że od września ubiegłego roku nad projektem dekoncentracji na rynku medialnym pracował zespół roboczy z udziałem przedstawicieli resortu kultury, UOKiK i KRRiT. 

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak