Jasna Góra: pielgrzymka szkół, których patronem jest Jan Paweł II

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:13
Nawet 20 tysięcy uczniów, studentów, nauczycieli i dyrektorów z kilkuset szkół imienia Jana Pawła II może spotkać się dziś na Jasnej Górze. Wieczorem w częstochowskim sanktuarium rozpocznie się 17 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Dwudniowe spotkanie jest przygotowaniem do obchodzonego w niedzielę Dnia Papieskiego.
Audio
  • Jasna Góra - pielgrzymka szkół Jana Pawła II - relacja Grzegorza Maciaka (IAR)
Jasna Góra
Jasna GóraFoto: By Aw58 - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21661390

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Jest to także motto Dnia Papieskiego. - Gdy mówimy o młodzieży często pojawiają się słowo nadzieja - wyjaśnia biskup Henryk Tomasik duszpasterz Rodziny Szkół imienia JP II. Podkreśla, że w polskiej młodzieży jest bardzo dużo dobra. - Zauważmy jak chętnie młodzież angażuje się w wolontariat - dodaje biskup.

Na całym świecie jest ponad tysiąc trzysta szkół, których patronem jest Jan Paweł II. Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy placówek z Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II zobowiązują się m.in. do realizowania w życiu nauczania patrona. - Jan Paweł II wciąż jest dla nas przyjacielem i przewodnikiem - mówią młodzi.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Najważniejszym jej elementem będzie msza, którą jutro o godz. 11.00 odprawi biskup Henryk Tomasik.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

35. pielgrzymka akademicka w drodze z Warszawy na Jasną Górę. "Bądźcie stróżami poranka"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 11:00
Do pokonania mają około 300 kilometrów. Każdego dnia przejdą około 35 kilometrów. Idą w przeróżnych intencjach. Łączy ich modlitwa i czuwanie. Z samego rana pożegnał ich w trakcie uroczystej mszy św. kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orędzie papieża Franciszka do Polaków. "To wielki zaszczyt mieć za matkę Królową"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 14:00
Jeśli Częstochowa jest w centrum Polski, oznacza to, że Polska posiada matczyne serce; oznacza to, że każdy puls życia złączony jest z Matką Bożą - powiedział papież Franciszek w przesłaniu do pielgrzymów z okazji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
rozwiń zwiń