Francja: napastnik z Marsylii był Tunezyjczykiem z włoskimi papierami

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:36
- Mężczyzna, który w niedzielę zabił nożem dwie młody kobiety na dworcu kolejowym w Marsylii, najpewniej był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech - oświadczył we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.
Kwiaty w miejscu, gdzie kobiety zostały zasztyletowane
Kwiaty w miejscu, gdzie kobiety zostały zasztyletowaneFoto: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Collomb powiedział w radiu France-Inter, że napastnik miał prawo pobytu we Włoszech i ważny paszport tunezyjski.

Szef MSW zaapelował do rządów o lepsze dzielenie się informacjami w takich sprawach.

Wcześniej prokurator Paryża Frederic Molins ujawnił, że wśród siedmiu dokumentów, przedstawianych przez napastnika francuskiej policji, był tunezyjski paszport wystawiony dla Ahmeda H.

Zabił dwie kobiety

Włoskie gazeta podały we wtorek, że włoskie służby antyterrorystyczne sprawdzają, czy napastnik z Marsylii miał związki z innymi Tunezyjczykami zamieszanymi w inne zamachy w Europie, którzy mieszkali na pobliskich terenach Włoch.

W niedzielę przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna zabił nożem dwie młode kobiety; napastnika zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz. Do ataku nożownika przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Francja uczestniczy w koalicji walczącej z IS od 2014 roku. Od tego czasu była wielokrotnie celem ataków terrorystycznych. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: proces wspólnika i brata terrorysty, zabójcy z Tuluzy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 14:51
W Paryżu rozpoczął się proces Abdelkadera Meraha, starszego brata terrorysty z Tuluzy. W marcu 2012 roku Mohamed Merah zabił trzech żołnierzy armii francuskiej, z których jeden był praktykującym muzułmaninem, a potem zamordował nauczyciela w szkole żydowskiej i troje uczniów. 
rozwiń zwiń