Kłusownicy zabili wilka, sprawców szuka policja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 15:27
Martwego wilka znaleźli we wtorek leśnicy przy drodze leśnej w Surowicy w Nadleśnictwie Rymanów w województwie podkarpackim – poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
Wilki, gatunek pod ochroną.
Wilki, gatunek pod ochroną.Foto: Pixabay.com/Aleksas_Fotos

- Jest to kilkuletnia wadera, która była w dobrej kondycji. Wstępne oględziny wskazują na kłusownictwo, widoczny jest bowiem wlot pocisku – powiedział Marszałek. Dodał, że "o zdarzeniu natychmiast poinformowano Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz policję".

Według rzecznika krośnieńskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, "śmierć wadery musiała nastąpić najwyżej dzień, dwa wcześniej". - Natomiast same jej okoliczności wydają się dość tajemnicze. Zrobimy wszystko, by je wyjaśnić i doprowadzić do ujawnienia sprawcy tego przestępstwa – mówił Marszałek.

Przypomniał, że wilki są pod ochroną gatunkową. - Za wejście w posiadanie okazu takiego zwierza grozi kara pozbawiania wolności od trzech miesięcy – zaznaczył.

W lasach Podkarpacia żyje przeszło 600 wilków. Oprócz nich w południowo-wschodniej Polsce bytują także m.in. 404 żubry, ponad 200 niedźwiedzi, 270 rysi, 200 żbików oraz 10,9 tys. bobrów.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Wajrak: to wilk boi się człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 14:43
- Ten strach jest jak najbardziej uzasadniony, bo myśmy to zwierzę bardzo prześladowali. Dlatego zobaczenie wilka jest niezwykle trudne. Trzeba mieć dużo szczęścia i wiedzy - mówi autor książki "Wilki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podkarpacie: rozbita siatka dilerów. Uczeń wśród zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 10:20
14 osób podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych zatrzymali policjanci CBŚP z Rzeszowa. 12 z nich zostało aresztowanych.
rozwiń zwiń