Dramat w Ostrzeszowie: 28-latka więziona i wielokrotnie zgwałcona. Dwóch mężczyzn w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 17:09
Przez prawie tydzień dwaj mężczyźni wykorzystywali seksualnie 28-letnią kobietę. Więzili ją w mieszkaniu i wielokrotnie gwałcili. Obaj mężczyźni trafili do aresztu.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/THAWIWAT SAE-HENG

Od 23 do 29 września trwała gehenna kobiety. 30- i 37-latek wykorzystali stan upojenia alkoholowego ofiary, w wyniku czego nie była ona w stanie wyrazić sprzeciwu napastnikom, którzy "siłą zmusili ją do wielokrotnego obcowania płciowego i innych czynności seksualnych".

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie. - Obaj podejrzani częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów - powiedział w rozmowie z serwisem naszemiasto.pl Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

- W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, w tym przeprowadzone opinie biegłych, prokurator przedstawił mężczyznom zarzut zgwałcenia wspólnie z inną osobą z wykorzystaniem bezradności osoby pokrzywdzonej - dodał.

Rzecznik zaznaczył, że areszt najprawdopodobniej potrwa 3 miesiące, - Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec obu podejrzanych - tłumaczy Meler. Za gwałt zbiorowy zatrzymanym grozi 12 lat więzienia.

Tvn24.pl/se.pl/dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strzelanina na poznańskich Jeżycach. Sprawca aresztowany

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 17:27
- Sprawca strzelaniny na poznańskich Jeżycach usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, uszkodzenia samochodu i zniszczenia wyposażenia poczekalni w przychodni zdrowia - poinformował w czwartek mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.
rozwiń zwiń