Francja: cztery osoby aresztowane po znalezieniu butli z gazem

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 16:58
Pięć osób zostało zatrzymanych przez francuską policję w związku ze znalezieniem czterech butli z gazem i pojemników z benzyną w Paryżu. Były gotowe do odpalenia. Policja przypuszcza, że planowano przeprowadzenie zamachu, który nie miał być wymierzony w żadną publicznie znaną osobę, ale w przypadkowych mieszkańców paryskiej dzielnicy. 
Audio
  • Policja przypuszcza, że planowano przeprowadzenie zamachu, który miałby być wymierzony w zwyczajnych obywateli. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Frederic Legrand - COMEO/shutterstock.com/cc

Butle znaleziono przed jedną z kamienic w szesnastej, najbardziej eleganckiej dzielnicy Paryża. W domu nie mieszka żadna znana osoba. Według wstępnych oględzin, butle zaopatrzono w zapalniki, wykonane z ogromną precyzją i na bardzo wysokim poziomie technicznym. 

Były przygotowane by eksplodować przy użyciu telefonu komórkowego. 
Policję o umieszczeniu butli poinformował mieszkaniec obudzony hałasem na zewnątrz budynku. Naoczny świadek wydarzenia opowiada, że wyszedł z kamienicy na kawę. Wszędzie było mnóstwo policji. Widział butle z gazem i pojemniki z benzyną. Podkreślał, że to bardzo spokojna kamienica i nie wie, dlaczego jej mieszkańcy mieliby być celem zamachu. 

Zatrzymań dokonano w trzech miastach na przedmieściach Paryża. Jak podała policja, nazwisko jednej z aresztowanych osób widnieje w kartotekach brygady antyterrorystycznej. Poglądy mężczyzny - według francuskiego MSW - miałyby ulec radykalizacji pod wpływem ideologii dżihadu.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: napastnik z Marsylii był Tunezyjczykiem z włoskimi papierami

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:36
- Mężczyzna, który w niedzielę zabił nożem dwie młody kobiety na dworcu kolejowym w Marsylii, najpewniej był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech - oświadczył we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.
rozwiń zwiń