A. Mularczyk o reparacjach: szacowanie strat, potem niewykluczona droga sądowa

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 21:21
Najpierw szacowanie strat, a potem - niewykluczona droga sądowa. Szef sejmowego zespołu do spraw reparacji wobec Niemiec Arkadiusz Mularczyk zapewniał w TVP Info, że Polska będzie konsekwentnie domagała się reparacji wojennych od Niemiec.
Audio
  • Pierwsze posiedzenie zespołu reparacyjnego ma się odbyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, planowanego w dniach 10-13 październik (TVP Info)
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: mat. promocyjne

Jak podkreślił, zespół pod jego wodzą daje sobie kilka miesięcy na oszacowanie strat. Potem - jak mówił - jest kilka możliwości. Jak podkreślił, w przypadku obywateli Stanów Zjednoczonych czy Izraela, skuteczne okazało się składanie pozwów wobec Niemiec w amerykańskich sądach. "I Niemcy pod presją opinii publicznej, pod presją takiego czarnego PR-u, który powstał wówczas w mediach, płacili te odszkodowania obywatelom Stanów Zjednoczonych, czy obywatelom Izraela" - podkreślał poseł Mularczyk. 

Pierwsze posiedzenie zespołu reparacyjnego, kierowanego przez posła Mularczyka, ma się odbyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, planowanego w dniach 10-13 października. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Mularczyk: trzeba wystawić Niemcom rachunek za II wojnę światową

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 17:28
– Dopiero dzisiaj społeczeństwo dostaje informację o tym, jak to faktycznie wyglądało – jak bardzo wątpliwe i kruche są przesłanki na podstawie których Niemcy twierdzą, że Polsce nie należą się reparacje – mówił w audycji Jeden Na Jednego” Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń