Warszawa: policja rozbiła gang złodziei samochodów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 08:29
Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali pięciu podejrzanych o kradzieże samochodów i odzyskali trzy auta. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Monika Gruszewicz

Zatrzymani mężczyźni: 22-letni Michał N., 23-letni Karol Ż., 25-letni Paweł J., oraz 26-letni Marek K., usłyszeli w prokuraturze zarzuty kradzieży trzech pojazdów. Dodatkowo Karol Ż. usłyszał zarzut paserstwa. Piąty z zatrzymanych, 26-letni Łukasz W., będzie odpowiadał za współudział w kradzieży z włamaniem oraz za niestosowanie się do zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową ustalili, że członkowie grupy skradli w Wiedniu forda galaxy o wartości ok. 170 tys. zł. Bezpośrednio po kradzieży jeden z mężczyzn miał sprowadzić samochód do Polski. Został zatrzymany na trasie pod Nadarzynem.- Wtedy też doszło do zatrzymania pozostałych członków grupy, którzy wracali do kraju toyotą avensis. Podczas przeszukania ich toyoty, policjanci zabezpieczyli urządzenia i narzędzia służące do kradzieży pojazdów, ukryte w plastikowych osłonach samochodu. Dodatkowo w aucie znajdowały się dwa ekspresy do kawy, które zostały skradzione wraz z fordem galaxy - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

W wyniku kolejnych działań policjantów w garażu na warszawskiej Pradze Północ zabezpieczono skradziony kilka dni temu w Wiedniu samochód ford s-max o wartości 150 tys. zł. Policjanci także zabezpieczali na Pradze północ, ford mondeo o wartości 140 tys. zł który był zaparkowany na parkingu strzeżonym. Według ustaleń policjantów do Polski z Austrii trafił pod koniec sierpnia.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: napad i policyjny pościg za złodziejami na Mokotowie. "Padły strzały ostrzegawcze"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 16:25
- Podczas policyjnego pościgu za złodziejami na warszawskim Mokotowie padły strzały ostrzegawcze. Nikomu nic się nie stało, policja zatrzymała dwóch podejrzanych - poinformował rzecznik stołecznej policji asp. sztab. Mariusz Mrozek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okradał starsze kobiety w kościołach. Trafił do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:13
Krakowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego, podejrzanego o okradanie starszych kobiet w krakowskich kościołach. Mężczyzna trafił do aresztu, jego ofiarą padło osiem kobiet – poinformował PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłusownicy zabili wilka, sprawców szuka policja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 15:27
Martwego wilka znaleźli we wtorek leśnicy przy drodze leśnej w Surowicy w Nadleśnictwie Rymanów w województwie podkarpackim – poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
rozwiń zwiń