USA: strzelanina w Las Vegas. Nowe informacje o sprawcy masakry

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:16
Sprawca masakry w Las Vegas przed strzelaniną przelał 100 tysięcy dolarów na konto na Filipinach. Według amerykańskich mediów, ostatnio intensywnie grał też w kasynach. Motywy działania 64-letniego Stephena Paddocka nadal nie są znane. Coraz więcej wiadomo jednak o przebiegu tragedii.
Audio
  • Sprawca masakry w Las Vegas przelał pieniądze na Filipiny. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Policja na miejscu strzelaniny w Las Vegas
Policja na miejscu strzelaniny w Las VegasFoto: PAP/EPA/EUGENE GARCIA

Przelewu na konto na Filipinach Stephen Paddock dokonał na kilka dni przed tym, jak otworzył ogień do 20 tysięcy widzów koncertu w Las Vegas, zabijając 59 osób i raniąc ponad 520. Właśnie na Filipinach przebywała wówczas jego narzeczona, 62-letnia Marilou Danley. Brat sprawcy Eric Paddock podejrzewa, że przelewając 100 tysięcy dolarów chciał on pomóc narzeczonej wiedząc, że wkrótce zginie.

- Nie mogę podać obecnego miejsca jej pobytu. Przebywała na Filipinach. Rozmawiamy z nią - mówił szeryf Las Vegas Joe Lombardo.

Telewizja NBC poinformowała tymczasem, że w ostatnich tygodniach Paddock wydał na grę w kasynach co najmniej 160 tysięcy dolarów.

Amerykańska policja potwierdziła, że strzelając do tłumu uczestników koncertu Stephen Paddock stosował tak zwane "bump stocki", czyli urządzenia pozwalające na strzelanie z karabinów półautomatycznych niemal tak szybko jak z maszynowych - od 400 do 800 kul na minutę.

Sprawca masakry zainstalował też przy drzwiach hotelowego apartamentu kamerę, dzięki której mógł obserwować zbliżających się od zewnątrz ochroniarzy lub policję. Według szeryfa Lombardo Paddock strzelał do tłumu bezbronnych ludzi co najmniej przez 9 minut.

Źródło: TVP Info

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potężny arsenał broni w domu sprawcy masakry w Las Vegas

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 06:36
W domu sprawcy masakry w Las Vegas znaleziono broń palną, materiały wybuchowe i amunicję - poinformowała w poniedziałek po południu czasu lokalnego miejscowa policja. Według najnowszego bilansu liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny wzrosła do 59.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzelanina w Las Vegas. Donald Trump: zamachowiec miał problemy psychiczne

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 17:00
Sprawca strzelaniny w Las Vegas miał duże problemy psychiczne. Poinformował prezydent Donald Trump pytany o motywy działania 64-letniego mieszkańca Newady, który otworzył ogień do publiczności koncertu muzyki country zabijając 59 osób i raniąc ponad 520.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzelanina w Las Vegas. Konsulat RP: nie ma doniesień, że wśród ofiar są Polacy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 16:57
Konsulat RP w Los Angeles, z którym we wtorek wieczorem rozmawiał PAP, "nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w Las Vegas są Polacy". Na obecnym etapie nie da się jednak tego całkowicie wykluczyć, bo ofiary są wciąż jeszcze identyfikowane. 
rozwiń zwiń