Włochy: strajk głodowy parlamentarzystów domagających się obywatelstwa włoskiego dla dzieci imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 09:52
38 włoskich parlamentarzystów rozpoczęło strajk głodowy domagając się przyjęcie ustawy dającej obywatelstwo włoskie dzieciom imigrantów. Do protestu przyłączyła się część środowiska nauczycielskiego.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Istvan Csak

Projekt ustawy przyjęty został w zeszłym roku w Izbie Deputowanych. Miała być procedowana we wrześniu w senacie. Jednak jej zwolennicy z rządzącej lewicowej Partii Demokratycznej wycofali głosowanie z kalendarza, bo nie uzyskałaby większości.

Gdyby ustawa zostałaby przyjęta, 800 tysięcy dzieci imigrantów otrzymałaby obywatelstwo włoskie. Jej zwolennicy na 13 października zapowiadają masową demonstrację pod Izbą Deputowanych z udziałem młodzieży szkolnej. Przeciwnicy uważają, że przyznanie obywatelstwa nie powinno być automatyczne. Z sondaży wynika, że ponad 60 procent Włochów jest tego samego zdania.

Komentatorzy wskazują, żeodłożenie głosowania w senacie ma związek z wyborami, które odbędą się na wiosnę. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włochy: turystka z Finlandii brutalnie zgwałcona przez imigranta z Bangladeszu. Mężczyzna w rękach policji.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 11:40
Młoda kobieta z Finlandii została zgwałcona w Rzymie przez imigranta z Bangladeszu, który ma prawo pobytu we Włoszech z powodów humanitarnych - podały media w poniedziałek. Sprawca napaści został aresztowany. 
rozwiń zwiń