Elżbieta Rafalska: prawie 4 miliony dzieci jest objętych rządowym programem "Rodzina 500+"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 11:40
- Od momentu jego uruchomienia, w kwietniu 2016 r., wydano już ponad 33 mld zł - poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Audio
  • Elżbieta Rafalska mówiła, że od początku istnienia programu "Rodzina 500+" nie było żadnych opóźnień związanych z przekazywaniem pieniędzy gminom (IAR)
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas Narodowego Kongresu Rodziny w Ostrowskim Centrum Kultury
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas Narodowego Kongresu Rodziny w Ostrowskim Centrum KulturyFoto: PAP/Tomasz Wojtasik

Rafalska, która w środę przybyła do Ostrowa Wielkopolskiego na Narodowy Kongres Rodzin, powiedziała, że gminy sprawnie realizują ten program.

- Ze strony rządowej, jeżeli chodzi o finansowanie programu, nigdy nie było żadnych opóźnień w przekazywaniu środków. Po naszej stronie jest pełne zabezpieczenie tych wydatków - powiedziała.

Szefowa MRPiPS poinformowała, że od momentu uruchomienia programu w kwietniu 2016 roku wydano już ponad 33 mld zł. - W tym są środki na wypłatę świadczeń, ale również na obsługę tego zadania - dodała.

W ramach programu "Rodzina 500+" przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Elżbieta Rafalska o reformie emerytalnej: nie ma żadnych przerażających prognoz finansowych

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:25
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska prognozuje, że wydatki związane z pokryciem skutków reformy emerytalnej mogą być niższe niż zabezpieczone na ten cel środki.
rozwiń zwiń