"Przepraszajmy za grzechy". Papież przypomina orędzie z Fatimy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 16:05
- Chrześcijanin to ktoś, kto jest przekonany, że w człowieku kryje się dobro, że zło można zwyciężyć dobrem, a nienawiść – miłością - mówił Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie.
Audio
  • Papież podkreślił, że chrześcijanie powinni być misjonarzami nadziei - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Katechezę papież poświęcił tematowi "Misjonarze nadziei dzisiaj", co jest nawiązaniem do tego, że październik w Kościele dedykowany jest misjom. 

- My również mamy być misjonarzami nadziei - mówił Franciszek. Przypomniał, że za prawdę o zmartwychwstaniu wielu uczniów Chrystusa prześladowano i wielu poniosło śmierć męczeńską. Dodał, że także obecnie chrześcijanie są prześladowani.
Jak mówił papież, męczennicy dają świadectwo tego, że niesprawiedliwość nie jest ostatnim słowem w życiu.

Zwracając się do Polaków Franciszek powiedział: - Chcę wspomnieć, że 100 lat temu w Fatimie, w każdym z sześciu objawień, Matka Boża prosiła: "Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali różaniec". Odpowiadając na Jej prośbę, módlmy się wspólnie za Kościół, Stolicę świętego Piotra, w intencjach całego świata.

- Przepraszajmy za grzechy. Prośmy o nawrócenie wątpiących, odrzucających Boga i o zbawienie dusz czyśćcowych - dodał papież.
W najbliższą sobotę będzie miała miejsce ogólnopolska inicjatywa "Różaniec do granic". Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic Polski, w intencji naszego kraju i całego świata.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzęsienie ziemi w Meksyku. Papież: wyrażam bliskość z całym narodem meksykańskim

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 15:54
Papież Franciszek wyraził w środę bliskość z mieszkańcami Meksyku dotkniętego przez silne trzęsienie ziemi. Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie modlił się za ofiary kataklizmu, w którym zginęło co najmniej 216 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek apeluje o dobrą politykę i otwarcie korytarzy humanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 14:20
Papież Franciszek składa w niedzielę wizytę w regionie Emilia-Romania na północy Włoch. W mieście Cesena apelował o dobrą politykę, która nie służy indywidualnym interesom i wzywał, by więcej krajów otworzyło korytarze humanitarne dla uchodźców.
rozwiń zwiń