Szef MSWiA otworzył nowe obiekty straży pożarnej w Przemyślu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 19:59
- Nowe garaże i obiekty zaplecza technicznego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu otworzył w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Infrastruktura, sprzęt i wynagrodzenia to składniki programu modernizacji służb mundurowych – przypomniał minister.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, komendanta główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas otwarcia nowego budynku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, komendanta główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas otwarcia nowego budynku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w PrzemyśluFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W Przemyślu kosztem ok. 2 mln zł wybudowano garaże dla samochodów straży pożarnej. Powstało też pełne zaplecze techniczne i logistyczne, m.in. warsztat do naprawy pojazdów oraz pralnia mundurów strażackich.

Inwestycję, sfinansowaną w ramach Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu na lata 2017-20, wsparły m.in. samorządy Przemyśla i powiatu przemyskiego. "Obiekt daje gwarancje, że warunki waszej służby mogą być lepsze" - minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

czytaj więcej
błaszczak 1200 free.jpg
Szef MSWiA: ok. 0,5 mld zł oszczędności dzięki ustawie dezubekizacyjnej

Błaszczak podkreślił, że jednym z komponentów programu modernizacji służb mundurowych są podwyżki płac ich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych to. Przypomniał, że 1 stycznia tego roku ruszyła pierwsza transza podwyżek. "W przyszłym roku podwyżka będzie skoncentrowana na funkcjonariuszach, którzy są zatrudnieni w najniższych stopniach zaszeregowaniach, a 2019 r. - kolejna podwyżka dla wszystkich" - zaznaczył Błaszczak.

1 mld zł dla OSP

Minister dodał, że w ramach programu modernizacyjnego blisko 1 mld zł trafi także do Ochotniczych Straży Pożarnych.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 o łącznej wartości 9,2 mld zł obejmuje policję, Straż Graniczną, Państwowa Straż Pożarną i Biuro Ochrony Rządu. Przewiduje inwestycje, zakup sprzętu oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA.

Po wizycie w przemyskiej PSP Błaszczak w miejscowej Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej spotkał się komendantami wojewódzkimi policji, straży pożarnej oraz komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak do wielkopolskich strażaków: dziękuję wam za zaangażowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 11:24
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podziękował wielkopolskim strażakom za działania po nawałnicy, która przeszła w połowie sierpnia w tym województwie. - Byliście w tym miejscu i czasie, w którym być należało - powiedział w Poznaniu szef MSWiA.
rozwiń zwiń