Strzelania w Las Vegas. Donald Trump: Ameryka jest pogrążona w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 12:59
Podczas wczorajszej wizyty w Las Vegas prezydent Donald Trump powiedział, że Ameryka jest pogrążona w żałobie po strzelaninie, w której zginęło 58 osób, a około 500 zostało rannych.
Donald Trump podczas wizyty w Las Vegas rozmawiał z rodzinami ofiar
Donald Trump podczas wizyty w Las Vegas rozmawiał z rodzinami ofiarFoto: PAP/EPA/LVMPD HANDOUT

trump 280.jpg
Strzelanina w Las Vegas. Donald Trump: zamachowiec miał problemy psychiczne

Prezydent Donald Trump podczas wizyty w Las Vegas rozmawiał z rodzinami ofiar, odwiedził w okolicznych szpitalach uczestników koncertu, którzy odnieśli w niedzielę obrażenia oraz spotkał się z funkcjonariuszami policji i ekipami pogotowia ratunkowego. W czasie wizyty wielokrotnie podkreślał, że skala tej tragedii byłaby jeszcze większa, gdyby nie poświecenie i odwaga funkcjonariuszy policji, lekarzy i ratowników oraz zwykłych obywateli, którzy, nie dbając o swoje bezpieczeństwo, śpieszyli z pomocą innym. - Słowa nie są w stanie opisać odwagi, jakiej świadkiem był świat niedzielnej nocy. Amerykanie przeciwstawili śmierci i nienawiści miłość i odwagę - powiedział Trump w centrum dowodzenia policji w Las Vegas.

Prezydentowi w jego krótkiej zaledwie czterogodzinnej wizycie w Las Vegas oprócz pierwszej damy Melanii Trump towarzyszyli ustawodawcy z Partii Republikańskiej, reprezentujący w Kongresie stan Nevada oraz przywódca republikańskiej większości Izby Reprezentantów Kevin McCarthy. Wśród śmiertelnych ofiar tragedii w Las Vegas jest czterech mieszkańców kalifornijskiego okręgu wyborczego kongresmana McCarthy'ego.

Sprawca tragedii, Stephen Paddock, który zmagazynował w swoim hotelowym apartamencie 23 sztuki broni palnej (w tym karabiny maszynowe) i setki magazynków amunicji, oddał pierwsze strzały w niedzielę o godz. 22 czasu miejscowego (7 rano w poniedziałek w Polsce). Po strzelaninie popełnił samobójstwo.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Donald Trump przybył do Las Vegas. "Zamierzamy oddać hołd"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 20:48
Prezydent Donald Trump przybył do Las Vegas, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do strzelaniny, w której zginęło 58 osób, a ponad 500 zostało rannych. Prezydent Stanów Zjednoczonych spotka się z rodzinami ofiar, policjantami i ratownikami. 
rozwiń zwiń