Po masakrze w Las Vegas Amerykanie rzucili się po broń. Popyt na karabiny

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 10:06
Amerykańskie media donoszą o wzroście sprzedaży półautomatycznej broni długiej po tragedii w Las Vegas. Amerykanie obawiają się, że po strzelaninie, w której szaleniec zabił 59 osób, a ponad 500 poranił, dostęp do karabinów samopowtarzalnych może zostać ograniczony. 
Audio
  • Po tragedii w Las Vegas w USA wzrost sprzedaży broni długiej. Korespondencja Jana Pachlowskiego (IAR)
Demokraci w USA postulują ograniczenie w dostępie do broni
Demokraci w USA postulują ograniczenie w dostępie do broniFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Właściciel sklepu z bronią w stanie Georgia podkreślił, że od dwóch dni dostaje mnóstwo telefonów pytaniami czy wciąż można kupić karabin półautomatyczny. Klienci boją się, że ze względu na ostatnie wydarzenia w Las Vegas, ich sprzedaż może zostać ograniczona przez nowe regulacje wydane przez Waszyngton. W środę Demokraci przedstawili w Kongresie projekt ustawy w tej sprawie. Poparło go również kilku Republikanów, którzy zwykle są przeciwni takim aktom prawnym.

Wzrosły też giełdowe notowania firm produkujących pistolety i karabiny. Jak donosi NY Times, przez dwa dni akcje producentów podskoczyły o ponad 5 proc. Podobny trend odnotowano także po masakrze w klubie Pulse w Orlando w 2016 roku.

fc


Zobacz więcej na temat: ŚWIAT USA Las Vegas broń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ameryka płacze po tragedii w Las Vegas, ale broni oddać nie chce

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 18:00
Szaleniec strzelając z karabinu zabił w Las Vegas ponad 50 osób i ranił ponad 500. Ta najkrwawsza w dziejach Stanów Zjednoczonych masakra znów roznieciła gorącą dyskusję na temat posiadania broni. Rozmawialiśmy o tym także w audycji Dwójki.
rozwiń zwiń