Na granice za złotówkę. Uczestnicy ogólnopolskiej modlitwy zapłacą mniej za bilet

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 13:48
Tańsze podróże z dla uczestników "Różańca do Granic". W związku z modlitwą różańcową, organizowaną w sobotę na granicach Polski, jej uczestnicy będą mogli kupić bilety kolejowe POLREGIO za złotówkę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/David Bokuchava

Chcemy umożliwić zainteresowanym udział w tej szczególnej modlitwie, dojazd i powrót - informuje biuro prasowe POLREGIO. Z przejazdu pociągiem będzie można skorzystać na podstawie biletu jednorazowego do wyznaczonego miejsca modlitwy. Bilet ten będzie upoważniał także do powrotu. Za wszystko zapłacimy złotówkę.
Kościoły, które biorą udział w modlitwie, znajdują się w dziesięciu województwach. Propozycja POLREGIO obejmuje między innymi Gdańsk, Międzyzdroje, Sokółkę i Słubicę.

"Różaniec do granic" to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz pokoju na świecie. O modlitwę różańcową prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Organizatorzy, fundacja "Solo Dios Basta", chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. Szacują, że do ich inicjatywy przyłączy się milion osób. Modlitwa różańcowa planowana jest między innymi na lotniskach, flisackich tratwach na Dunajcu, w górach i nad Bałtykiem.

Program całego wydarzenia jest wspólny dla wszystkich. O godzinie 10.30 uczestnicy modlitwy gromadzą się w kościołach. Tam wysłuchają konferencji, wezmą udział we mszy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Później udadzą się do miejsc modlitwy różańcowej. Początek odmawiana różańca przewidziano na godzinę 14.00. W Warszawie z myślą o osobach starszych i chorych wiele parafii organizuje podobne modlitwy na miejscu, łącząc się duchowo z uczestnikami na granicach. Do modlitwy zaprasza także kapelan lotniska Chopina. Polskie Radio jest patronem medialnym "Różańca do granic".

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Milion osób będzie się modlić na granicach Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 17:47
- "Różaniec do granic" jest szczególną sposobnością do realizowania wezwania, które Maryja przekazała dzieciom w Fatimie. Prosimy wszystkich wiernych, aby 7 października licznie włączyli się w tę inicjatywę - napisali biskupi w komunikacie Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy program duszpasterski Kościoła nie tylko do młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 16:32
Nie tylko do młodzieży, ale wszystkich bierzmowanych, będzie skierowany programu duszpasterski na najbliższe dwa lata. - Chodzi o pogłębienie wiedzy o sakramencie dojrzałości - poinformowali we wtorek członkowie Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń