Prezydent: cele Trójmorza pięknie wpisują się w idee rozwoju UE

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 14:27
- Cele inicjatywy Trójmorza - związane z rozwojem infrastrukturalnym i dogonieniem zachodniej części Europy - pięknie wpisują się w ideę rozwoju UE - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem w Warszawie.
Audio
  • Tematem rozmów prezydentów Polski i Bułgarii była m.in. koncepcja Unii Europejskiej dwóch prędkości (IAR)
Rumen Radew (z lewej) i Andrzej Duda
Rumen Radew (z lewej) i Andrzej Duda Foto: PAP/Paweł Supernak

Na konferencji prasowej po spotkaniu Andrzej Duda mówił m.in. o współpracy Polski i Bułgarii w ramach inicjatywy Trójmorza. Nawiązał w tym kontekście do lipcowego szczytu Trójmorza w Warszawie, w którym gościnny udział wziął prezydent USA Donald Trump.

- To było dla nas, Polaków, a mam nadzieję, że także dla całej Europy Środkowej, bardzo ważne wydarzenie - tamto spotkanie - ale mam nadzieję, że ono, poza bardzo dobrą współpracą polityczną, przełoży się także w przyszłości na konkretne działania infrastrukturalne, które będą mogły być dokonane w naszej części Europy - podkreślił Duda.

Jak dodał, najważniejszym celem inicjatywy Trójmorza jest rozwinięcie infrastrukturalne naszej części UE "w przyspieszonym tempie", tak, żeby "dogonić zachodnią część UE jak najszybciej".

- Myślę, że ten nasz cel pięknie wpisuje się w ogóle w ideę rozwoju UE jako rozwoju państw, które znajdą się na jednakowym poziomie jeżeli chodzi właśnie o rozwój infrastrukturalny, jeżeli chodzi także o poziom życia mieszkańców - ocenił prezydent.

Źródło: TVP Info

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak