Rosjanie włamują się do telefonów żołnierzy NATO na wschodniej flance

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 15:56
Rosjanie próbują się włamywać do telefonów żołnierzy NATO wysłanych na flankę wschodnią, także do Polski - doniosła amerykańska gazeta Wall Street Journal. A wojskowi w kwaterze głównej Sojuszu potwierdzili Polskiemu Radiu, że odnotowano podejrzane działania. Zapewnili jednak o przygotowaniu NATO na tego typu sytuacje. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/fongbeerredhot

Według doniesień gazety, Rosjanie przeprowadzają ataki hakerskie coraz częściej a na cel biorą także prywatne telefony żołnierzy Sojuszu wysłanych do państw bałtyckich i do Polski. Chcą w ten sposób dotrzeć do NATO-wskich planów i strategii. W artykule cytowani są żołnierze, którzy mówią o próbach włamań do swoich telefonów z rosyjskich adresów IP.

Wojskowi z kwatery głównej NATO pytani o publikację potwierdzili, że zauważono próby osłabienia wojsk stacjonujących w Polsce i krajach bałtyckich. "Ale nasi żołnierze są dobrze przygotowani do wypełnienia misji mimo hybrydowych wyzwań" - powiedział przedstawiciel kwatery głównej. Dodał, że personel i żołnierze Sojuszu są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z internetu. 

dad

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT armia Rosja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak