USA: sprawca masakry w Las Vegas chciał zaatakować wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 06:51
Sprawca niedzielnej masakry w Las Vegas, w której zginęło blisko 60 osób, a około 500 zostało rannych, prawdopodobnie planował zaatakować dwa miesiące wcześniej w Chicago. Wynajął pokój w hotelu, którego okna wychodzą na Grant Park.
Audio
  • Sprawca masakry w Las Vegas planował wcześniejszy atak. Relacja Jana Pachlowskiego (IAR)
W wyniku ataku w Las Vegas zginęło blisko 60 osób, a około 500 zostało rannych
W wyniku ataku w Las Vegas zginęło blisko 60 osób, a około 500 zostało rannychFoto: PAP/EPA/PAUL BUCK

Stephen Paddock rezerwacji dokonał na dni, kiedy odbywał się tam muzyczny festiwal rockowy Lollapalooza, przyciągający setki tysięcy ludzi, nie tylko ze Stanów Zjednoczonych.

Stephen Paddock ostatecznie nie skorzystał z rezerwacji w hotelu Blackstone na początku sierpnia, kiedy odbywał sie festiwal. Podczas weekendu przyszło na niego w sumie 400 tysięcy ludzi, w tym córka byłego prezydenta Baracka Obamy, 19-letnia Malia. 

Grants Park, w którym odbywała się Lollapalooza, jest położony przy jeziorze Michigan. Jak podkreślają chicagowskie media, sprawia to, że nie ma tam w zasadzie możliwości ucieczki.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: strzelanina w Las Vegas. Nowe informacje o sprawcy masakry

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:16
Sprawca masakry w Las Vegas przed strzelaniną przelał 100 tysięcy dolarów na konto na Filipinach. Według amerykańskich mediów, ostatnio intensywnie grał też w kasynach. Motywy działania 64-letniego Stephena Paddocka nadal nie są znane. Coraz więcej wiadomo jednak o przebiegu tragedii.
rozwiń zwiń