Rosja: tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus zderzył się z pociągiem

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 12:07
Do tragicznego wypadku drogowego doszło w Rosji. W wyniku zderzenia autobusu z pociągiem zginęło 19 osób, a co najmniej 30 zostało rannych. 
Audio
  • W wyniku zderzenia autobusu z pociągiem zginęło 19 osób, a co najmniej 30 zostało rannych. Macieja Jastrzębowskiego (IAR)
Miejsce wypadku
Miejsce wypadkuFoto: PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCIES MINISTRY HANDOUT HANDOUT

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w rejonie pietuszyńskim obwodu włodzimierskiego. Autobus przewożący 55 obywateli Uzbekistanu zderzył się z pociągiem relacji Sankt Petersburg - Niżny Nowogród.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, w autokarze z niewyjaśnionych przyczyn zgasł silnik i pojazd stanął na środku przejazdu kolejowego. Tuż przed uderzeniem pociągu części pasażerów udało się uciec. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął postępowanie karne, w związku z katastrofą w ruchu lądowym.

Funkcjonariusze zwrócili się o pomoc prawną do władz Kazachstanu, bowiem jak ustalono autokar zarejestrowany był właśnie w tym kraju i kierowcy również byli kazachstańskimi obywatelami. 

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Europa Rosja wypadek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja: w Petersburgu policja zatrzymała szefową sztabu Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 21:01
Policja w Petersburgu zatrzymała we wtorek szefową lokalnego sztabu Aleksieja Nawalnego, Polinę Kostylewą - poinformowali w mediach społecznościowych współpracownicy opozycyjnego polityka. Kostylewej zarzucono niepodporządkowanie się poleceniom policji.
rozwiń zwiń