X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cypr: polscy archeolodzy promują swoje badania

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 10:24
Polscy archeolodzy na Cyprze promują dzisiaj swoje osiągnięcia. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują dzień otwarty w mieście Pafos w którym pracują. Wieczorem otwarta tam zostanie wystawa zdjęć, a na turystów czeka też specjalny pokaz multimedialny.
Audio
  • Cypr - polscy archeolodzy promują swoje badania. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Polscy archeolodzy na Cyprze promują dzisiaj swoje osiągnięcia
Polscy archeolodzy na Cyprze promują dzisiaj swoje osiągnięciaFoto: MACIEJ WACŁAWIK

Archeolodzy z Krakowa od sześciu lat pracują w mieście Pafos, niegdysiejszej stolicy Cypru, a w tym roku Europejskiej Stolicy Kultury. Dzisiaj chcą zaprezentować swój dorobek mieszkańcom miasta a także licznym polskim turystom.

Wieczorem w Pafos otwarta zostanie wystawa zdjęć, dokumentujących prace archeologów. Z kolei po zmroku w porcie w Pafos zostanie pokazane widowisko multimedialne “Misterium Miasta Afrodyty”. Zapowiada to w rozmowie z Polskim Radiem szefowa ekspedycji krakowskich archeologów profesor Ewdoksia Papuci-Władyka. - To jest multimedialny performance, który odbędzie się na świeżym powietrzu. W porcie Pafos znajduje się średniowieczny zamek, który służy jako sala ekspozycyjna. Ten performance ma charakter multimedialnego pokazu z użyciem nowych technologii. Projekcja odbędzie się na ścianie tego średniowiecznego zamku - dodaje profesor.

Ekipa z Uniwersytetu Jagiellońskiego bada w Pafos pozostałości po agorze czyli po rynku starożytnego miasta. Do tej pory odkryto tam m.in. dwa duże budynki, sklepiki i ceramikę. Od dwóch lat krakowscy naukowcy badają też teren poza centrum starożytnego miasta. “Miasto Pafos było jednym z najważniejszych ośrodków i miast portowych na Cyprze, przez wiele wieków było stolicą Cypru. Nas interesuje historia tego miasta i szukamy wszystkiego, co wiąże się z gospodarką, m.in. portów. Jeden port w Pafos znajduje się od strony południowej, funkcjonuje do dzisiaj. Mamy hipotezę, że istniał drugi port, który znajdował się po stronie północno-zachodniej” - dodaje prof. Papuci-Władyka.

Polskie Radio

Badania polskich archeologów na Cyprze są prowadzone m.in. dzięki wsparciu Narodowego Centrum Nauki, polskiego MSZ a także lokalnych cypryjskich władz.

Pafos to jedno z najbardziej popularnych na Cyprze miejsc także wśród polskich turystów. Polscy archeolodzy pracują na Cyprze od 50 lat.

koz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Cypr Wojciech Cegielski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak