Google usunęło z pakietu premium rosyjski kanał Russia Today

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 11:44
Google ugięło się pod „niespotykaną polityczną presją” i usunęło wspierany przez rosyjski rząd kanał RT (Russia Today) ze swojego pakietu premium kanałów YouTube - podał portal Washington Examiner.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Denis Linine/shutterstock.com/cc

- To wskazuje na niespotykaną polityczną presję wywieraną na wszystkich partnerów stacji RT, by wypchnąć nas całkowicie z amerykańskiego rynku, w jakikolwiek możliwy sposób - powiedział Kiriłł Karnowicz Walua z kanału RT.

Google usunęło kanał RT ze swojego pakietu kanałów YouTube, które oferowane są razem w celach reklamowych. Sam kanał RT pozostaje w ofercie Google.

Przedstawiciele amerykańskiego środowiska wywiadowczego w swoim powyborczym raporcie utrzymują, że kanał RT odgrywał rolę w zorganizowanej przez prezydenta Rosji Władimira Putina "kampanii wpływów", która miała na celu zachwianie wiary społeczeństwa w demokratyczne procesy USA oraz zdyskredytowanie kandydatki na prezydenta Hillary Clinton.

Raport nazwał RT "głównym medium kremlowskiej propagandy" i zauważył, że kanał "aktywnie współpracował z Wikileaks".

Portal zauważa, że problemem jest sposób traktowania takich mediów bez stwarzania precedensów, które mogą ograniczać wolność słowa. Przykładem jest portal Wikileaks, który w ostatnim czasie opublikował tysiące dokumentów sklasyfikowanych jako tajne. Nowy dyrektor CIA Mike Pompeo obiecał prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi "poradzenie sobie z takimi działaniami".

pp

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja w przyszłym roku przeznaczy miliardy dolarów na tajne wydatki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 15:47
Według portalu informacyjnego RBK, w projekcie budżetu na 2018 rok, w rozdziale "bezpieczeństwo" zapisano kwotę ponad 3 bilionów rubli, czyli w przeliczeniu około 50 miliardów dolarów.
rozwiń zwiń