Sprawa zamordowanej studentki. Wniosek o areszt dla Roberta J. wpłynął do sądu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 15:28
Do krakowskiego sądu wpłynął w piątek wniosek zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie o aresztowanie 52-letniego Roberta J., zatrzymanego w środę w Krakowie w związku ze śledztwem dotyczącym zabójstwa w 1998 roku krakowskiej studentki Katarzyny Z.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Krakowski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej, który prowadzi śledztwo w tej sprawie, wnosi o aresztowanie na trzy miesiące Roberta J., który w czwartek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 

Mężczyzna został w czwartek przed godz. 14 doprowadzony do zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie. Wcześniej został przebadany w Zakładzie Medycyny Sądowej. Przesłuchanie trwało do późnych godzin we czwartek, w piątek prawdopodobnie było kontynuowane. 

Fragmenty skóry i ciała studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego Katarzyny Z. wyłowiono z Wisły 7 i 14 stycznia 1999 r. Zwłoki zostały pozbawione skóry, jej fragmenty były fachowo odcięte i wypreparowane. Dzięki badaniom genetycznym ustalono, iż ofiarą jest zaginiona w listopadzie 1998 r. studentka UJ. 

Według źródeł PAP, zatrzymanie podejrzanego było możliwe dzięki użyciu nowatorskich metod, w tym badań 3D fragmentów skóry zamordowanej.

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA zabójstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wampir z Bytowa" trafi do zamkniętego ośrodka szpitalnego? Jest decyzja sądu apelacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 15:59
Leszek P., zwany "wampirem z Bytowa", jest osobą niebezpieczną i trafi do zamkniętego ośrodka szpitalnego - orzekł Sąd Apelacyjny w Gdańsku, oddalając tym samym apelację pełnomocnika skazanego. Pod koniec roku mężczyzna zakończy odbywanie kary 25 lat więzienia za zabójstwo i gwałt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo w Ełku: nie ma wyroku bez przeprowadzania rozprawy, będzie proces

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 13:43
Wskutek sprzeciwu rodziny zmarłego, nie doszło w poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Ełku do orzeczenia - bez przeprowadzania rozprawy - wyroku w procesie związanym z zabójstwem w noc sylwestrową 21-letniego mężczyzny przed barem z kebabem w tym mieście.
rozwiń zwiń