Chcą ograniczenia wyjazdów polityków z Ukrainy do Rosji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 15:40
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) chce ustawowego ograniczenia wizyt ukraińskich polityków, urzędników i działaczy społecznych w Rosji. Ma to służyć lepszej ochronie bezpieczeństwa narodowego - przekazało biuro prasowe SBU.
Flaga Ukrainy
Flaga UkrainyFoto: Shutterstock.com

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest szef SBU Wasyl Hrycak. Służba poinformowała, że jej prawnicy opracowali już projekt ustawy w tej sprawie, który skierowano do konsultacji społecznych. Uwagi na jego temat można umieszczać na specjalnym profilu na Facebooku.

„W projekcie ustawy przewidziana jest m.in. odpowiedzialność karna za wizyty urzędników w Federacji Rosyjskiej, mające na celu szkodzenie interesom narodowym Ukrainy” - czytamy w komunikacie SBU.

Mimo że między Kijowem a Moskwą od 2014 roku trwa konflikt, zapoczątkowany przez dokonaną przez Rosję aneksję ukraińskiego Krymu, na Ukrainie wciąż są politycy, dziennikarze i komentatorzy, którzy chętnie udzielają się m.in. w rosyjskich programach telewizyjnych.

Najczęściej pojawiają się w nich politycy związani z obozem ukrywającego się w Rosji obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poroszenko: w 2016 roku 211 żołnierzy zginęło w walkach z separatystami

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 21:36
W 2016 roku w konflikcie z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy zginęło 211 żołnierzy sił zbrojnych naszego kraju – oświadczył prezydent Petro Poroszenko, który w sobotę był w przyfrontowym Mariupolu nad Morzem Azowskim.
rozwiń zwiń