KE nakłada cła antydumpingowe na stal z Rosji, Ukrainy, Brazylii i Iranu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 17:12
Komisja Europejska nałożyła cła antydumpingowe na stalowe i żeliwne produkty pochodzące z Rosji i Ukrainy oraz Brazylii i Iranu. O obronę europejskiego przemysłu stalowego, w tym polskiego, wielokrotnie apelowały władze w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Alexandru Rosu

Polska wskazywała na niedozwoloną konkurencję ze strony krajów sąsiadujących - Rosji i Ukrainy, które eksportują produkty po zaniżonych cenach, i apelowała o pilne działania. Wcześniej Wielka Brytania mówiła o zalewającej rynek chińskiej stali.

Na problemy unijnego przemysłu stalowego zwracało także uwagę Europejskie Stowarzyszenie Hutnictwa Stali. Po tych apelach Komisja rozpoczęła dochodzenie antydumpingowe dotyczące importu do Wspólnoty niektórych wyrobów płaskich walcowanych na gorąco z żeliwa, stali stopowej i niestopowej. Śledztwo potwierdziło zasadność skarg - stal z Rosji i Ukrainy trafiała do Unii Europejskiej po zaniżonych cenach przez pośredników ze Szwajcarii.

Komisja zdecydowała, że produkty z tych krajów, a także z Brazylii i Iranu będą objęte cłami od prawie 18 do ponad 96 euro za tonę. 

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak