Szef gabinetu prezydenta: bliżej kompromisu ws. zmian w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 20:47
Piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie - ocenił w rozmowie z PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Audio
  • Dwie godziny trwało spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie reformy sądownictwa. Relacja Agnieszki Drązkiewicz (IAR)
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS ws. reformy sądownictwa zakończyło się w piątek ok. godziny 19. Rozmowa trwała dwie godziny i dotyczyła m.in. prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które w ubiegłym tygodniu trafiły do marszałka Sejmu.

kaczyski 1200.jpg
Łapiński: prezydent nie zrezygnuje ze swoich warunków ws. sądownictwa

Szczerski w rozmowie z PAP ocenił, że było to bardzo dobre spotkanie. - Była to merytoryczna rozmowa przede wszystkim o reformie KRS i SN, ale również o innych planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość projektach legislacyjnych i politycznych - powiedział prezydencki minister.

Dodał, że "spotkanie przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie, niewykraczających poza pole zakreślone w projektach ustaw przesłanych do Sejmu przez prezydenta" - podkreślił.

Będą kolejne spotkania

Szczerski dodał, że w niedługim czasie rozmowy pomiędzy politykami będą kontynuowane, "po ocenie przez prezydenta ostatecznych projektów, które będą proponowane przez większość sejmową". - Przed tymi uzgodnieniami prace parlamentarne się nie rozpoczną - zaznaczył.

Tuż po spotkaniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że w najbliższym czasie klub PiS zamierza zgłosić poprawki do ustaw o KRS i SN przedstawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę. O samej rozmowie prezydenta z prezesem PiS powiedział: "To była dobra rozmowa, nawet bardzo dobra rozmowa".

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: oczekiwania prezydenta przyjęliśmy nie bez wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 09:13
– Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy zainteresowani, co nie powinno nikogo dziwić, dogadaniem się, kompromisem z panem prezydentem – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Jacek Sasin, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata nt. książki "Resortowe togi". Jak reformować wymiar sprawiedliwości?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 22:36
W Domu Technika w Warszawie odbyła się debata wokół książki dziennikarza "Gazety Polskiej" Macieja Marosza pt. "Resortowe togi". Oprócz autora udział w niej wzięli dziennikarz Marcin Wolski, mec. Łukasz Andrzejewski, mec. Lech Obara, były opozycjonista Piotr Jegliński oraz publicysta Adrian Stankowski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Krzysztof Szczerski: prezydent oczekuje na propozycje prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 13:59
Takie spotkanie to normalna procedura uzgadniania reformy państwa pomiędzy prezydentem a większością sejmową - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski przed piątkowym spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
rozwiń zwiń