Pijana 40-latka urodziła bliźniaki. Miała 2,7 promila

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 13:19
40-letnia kobieta, w której organizmie stwierdzono ponad 2,7 promila alkoholu, urodziła bliźniaki. Teraz może odpowiedzieć za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.
Audio
  • Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi o zdarzeniu (Radio Łódź/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Michal Chmurski/shutterstock.com

Do zdarzenia doszło w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) z soboty na niedzielę. Do miejscowego szpitala - w trakcie porodu - przyjęta została 40-latka. Okazało się, że kobieta wcześniej spożyła znaczną ilość alkoholu, co - zdaniem lekarzy - bardzo utrudniało prawidłowy przebieg narodzin. Ostatecznie zdecydowano o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.

Jak informuje policja, bliźnięta są wcześniakimi. W ocenie personelu medycznego, ich stan jest stabilny. Badania krwi wykazały w organizmie matki ponad 2,7 promila alkoholu.

Policja, która wyjaśnia sprawę, czeka m.in. na wyniki badania krwi dzieci. 40-latce może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Razem z alkoholikiem choruje cała jego rodzina

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 10:19
- Z powodu alkoholu choruje nie tylko osoba uzależniona, ale cała jej rodzina - mówi w audycji "Ocaleni" w cyklu "Twarzą w twarz" ksiądz i doktor psychologii Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń