Koncert Galowy XVII Dnia Papieskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 19:01
W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbył się Koncert Galowy XVII Dnia Papieskiego. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia tworzący zespół "Tylko Ty" wystąpili obok znanych artystów. 
Audio
  • Koncert Galowy XVII Dnia Papieskiego. Relacja Magdaleny Kowalewskiej (IAR)
Koncert galowy Dnia Papieskiego odbył się w Świątyni Opatrzności Bożej
Koncert galowy Dnia Papieskiego odbył się w Świątyni Opatrzności BożejFoto: PAP/Leszek Szymański

Koncert transmitowany był przez Telewizję Polską. W czasie jego trwania Polacy z kraju i z zagranicy poprzez wysyłanie wiadomości sms mogli wesprzeć fundusz stypendialny na rzecz zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. 

czytaj więcej
papieskie 1200.jpg
Pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją" obchodzimy XVII Dzień Papieski

Koncert "Idźmy na przód z nadzieją" był multimedialnym widowiskiem opartym na nauczaniu świętego Jana Pawła II oraz historii stypendystów i absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na scenie wystąpili: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Krzysztof Cugowski, Kasia Dereń, Andrzej Lampert i Krzysztof Iwaneczko. Artystom towarzyszył zespół "Gospel Rain".
Siedemnasty Dzień Papieski odbywa się pod patronatem Polskiego Radia. 

TVP Info

Ważnym elementem Dnia Papieskiego jest przykościelna i publiczna zbiórka na rzecz programu stypendialnego Fundacji, wspierającego zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

Dzień Papieski jest obchodzony od 2001 roku, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października 1978 roku. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA aktualności katolickie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak