"To polityka, a nie religia jest głównym źródłem konfliktu na Bliskim Wschodzie"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 17:41
- Chrześcijanom na Bliskim Wschodzie trzeba w pierwszej kolejności pomagać w ich krajach pochodzenia - mówi jezuita, ojciec Zygmunt Kwiatkowski, który w tym rejonie świata pracował 30 lat.
Audio
  • - Chrześcijanom z Bliskiego Wschodu trzeba pomagać najpierw w krajach ojczystych - o. Zygmunt Kwiatkowski SJ (IAR)
Walki na Bliskim Wschodzie. Zdjęcie ilustracyjne
Walki na Bliskim Wschodzie. Zdjęcie ilustracyjneFoto: ChameleonsEye / Shutterstock

W siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się promocja książki zakonnika "Za daleki Bliski Wschód". To reportaż, w którym autor stara się przybliżyć czytelnikom mozaikę chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu. W swojej publikacji autor odnosi się także do aktualnej sytuacji wyznawców Chrystusa.

- To polityka, a nie religia jest głównym źródłem konfliktu na Bliskim Wschodzie. Pomagajmy najpierw chrześcijanom, którzy zostali na tych terenach - mówi ojciec Zygmunt Kwiatkowski. Zachęca, aby słuchać biskupów z Bliskiego Wschodu, którzy proszą, aby pomagać im na miejscu, żeby Kościół, który jest tam od wieków, nie zniknął z tej części świata. Jezuita dodał, że nie możemy zamykać oczu na potrzeby uchodźców, którzy już dotarli do Europy.

Ojciec Zygmunt Kwiatkowski pracował w Syrii, Libanie i Egipcie. Ze względu na eskalację przemocy podczas wojny musiał wyjechać z Syrii. Obecnie odprawia msze dla katolików z Bliskiego Wschodu w jednej z warszawskich parafii. Z wiernymi żyjącymi na Bliskim Wschodzie kontaktuje się przez internet. Służy im pomocą duchową i prowadzi rekolekcje.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozejm na granicy syryjsko-libańskiej. "To nie jest koniec Państwa Islamskiego"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 19:33
- Bardzo chciałbym powiedzieć, że ostatnie wydarzenia m.in. na granicy libańsko-syryjskiej to koniec Państwa Islamskiego. Z taką diagnozą musimy jednak jeszcze poczekać – powiedział w radiowej Jedynce dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syria: w nalocie zginęło siedmiu bojowników Hezbollahu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 16:41
- W wyniku nalotu przeprowadzonego za pomocą niezidentyfikowanego samolotu bezzałogowego we wschodniej Syrii zginęło siedmiu bojowników libańskiego Hezbollahu - informuje w poniedziałek Reuters, powołując się na źródła bliskie zdarzeniu.
rozwiń zwiń