Wybuch w bloku w Ursusie. Materiały pirotechniczne w mieszkaniu?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 21:59
Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu w jednym z mieszkań w warszawskim Ursusie.  Ewakuowano blok, w którym doszło do wybuchu oraz sąsiedni budynek.
Służby przed blokiem przy ul. Rakuszanki w warszawskim Ursusie
Służby przed blokiem przy ul. Rakuszanki w warszawskim UrsusieFoto: PAP/Leszek Szymański

Jak poinformowała Magdalena Bieniak ze Komendy Stołecznej Policji, zdarzenie zostało zgłoszone ok. godz. 19.30. - Przy ul. Rokuszanki doszło do wybuchu. Jeden z mieszkańców bloku został poszkodowany i przewieziony do szpitala - powiedziała Bieniek. - Została podjęta decyzja o ewakuacji tego bloku i sąsiedniego - dodała. Wyłączona z ruchu została ulica przyległa do bloku.

Na miejscu pracuje policja i straż pożarna. Jak podkreśliła Bieniak, sprawdzane są okoliczności tego zdarzenia, przyczyny na razie nie są znane.

Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy potwierdził, że do wybuchu doszło w mieszkaniu na pierwszym piętrze. - Ewakuacja wynika z tego, że w mieszkaniu mogą znajdować się materiały pirotechniczne. Na miejscu są pirotechnicy policyjni, którzy będą ten loka sprawdzać i ewentualnie podejmować próbę wyniesienia tych materiałów - powiedział Konopka.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak