X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chiny pobiły Niemcy. Eksport największy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 07:08
Chiny zostały największym eksporterem świata, wyprzedzając Niemcy, których eksport spadł o 22 proc. - pisze tygodnik The Economist, powołując się na raport Światowej Organizacji Handlu (WTO).
Audio

Według raportu WTO na skutek kryzysu całkowita wartość dóbr wyeksportowanych na świecie w 2009 roku spadła o 23 proc. Trend ten był najbardziej dotkliwy dla Japonii (spadek eksportu o 26 proc.)

Tendencja spadkowa dotknęła wszystkich eksporterów, ale kryzys w najmniejszym stopniu odbił się na Chinach, gdzie eksport spadł jedynie o 16 proc.

Niemcy zdetronizowane

Niemcy - do tej pory największy eksporter świata - spadły na drugą pozycję. Ich eksport zmniejszył się o 22 proc. Trzecim największym eksporterem świata są Stany Zjednoczone, czwartym Japonia, piątym Holandia, a szóstym Francja. Za nimi plasują się kolejno: Włochy, Belgia, Korea Płd., Wielka Brytania i Kanada.

Globalny kryzys pomógł zmniejszyć nieco nierówności - pisze The Economist - jeszcze w 2008 roku trzej najwięksi eksporterzy odpowiadali za jedną trzecią światowego eksportu. Ich udział w tym rynku w 2009 r. spadł do 26,7 proc.

W piątek firma General Motors poinformowała, że dla jej przedsiębiorstw w Chinach, zarządzanych wspólnie z chińskimi partnerami, marzec był piętnastym z rzędu miesiącem rekordowych sprzedaży - podaje francuski tygodnik Le Point.

Według raportu WTO wartość globalnego eksportu wzrośnie w tym roku o blisko 10 proc. - pisze The Economist.

ag, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chiński eksport znów przyspiesza

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 09:52
Według chińskich władz eksport w lutym wzrósł w Państwie Środka aż o 46%, licząc rok do roku. Analitycy spodziewali się zmiany na plus tylko o 30%.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy boją się przeglądarki Internet Explorer

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2010 11:24
Rząd Niemiec przestrzega przed używaniem przeglądarki Internet Explorer. Według ekspertów w Berlinie przeglądarka firmy Microsoft nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Ostrzeżenie odnosi się do trzech najnowszych wersji przeglądarki: 6, 7 i 8.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska": chińska flota morska nad Bałtykiem?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 06:24
Z okazji wystawy światowej EXPO 2010, która odbędzie się w Szanghaju, Polska przygotowuje unikalną ofertę gospodarczą dla Dalekiego Wschodu. Dziennik "Polska" pisze, że zamierzamy zaproponować Chinom, by nad Bałtykiem utworzyły europejskie przedstawicielstwo dla swej morskiej floty i wysyłki towarów w głąb kontynentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska kiełbasa wejdzie do chińskich sklepów?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 00:08
Polscy przedsiębiorcy mają szansę podbić największy rynek wieprzowiny na świecie. W Pekinie podpisano protokół, który przybliża polskich przedsiębiorców z branży mięsnej do wejścia na chiński rynek.
rozwiń zwiń